כאשר יצא האינטרנט לחלל האוויר הציבורי, רבים דיברו על המהפכה הגדולה שהוא עומד לחולל אבל איש לא ציפה שהמהפכה תהיה כל כך גדולה שהוא יצור שוק עבודה משלו, שוק חדש לגמרי . בשוק הזה חברים מעצבים, מקדמים, אנשי תפעול, כותבים, מזיני תוכן, ועוד. אך בראשם עומדי בוגרים של קורסים לבניית אתרים, המוציאים לפועל של כל זירת האינטרנט.

 

כבר באמצע שנות התשעים עת החלו להופיע אתרי אינטרנט ציבוריים בפריסה רחבה, החלו להופיע קורסים של בניית אתרים שבאו להכשיר דור ראשון של בוני אתרים. לצד קורסים אלו הופיעו עם הזמן קורסים של עיצוב אתרים ובהמשך גם קורסים לקידום אתרים ובכך למעשה יצרו טריו שמספרים את כל הסיפור של האינטרנט.


מה כולל קורס בניית אתרים

למעשה כשמדברים על קורס בניית אתרים אנחנו מדברים לעיתים לא על קורס בודד אלא על שורה של קורסים, שכן קיימים מספר צורות לבניית אתרים, בגדול רוב הקורסים מלמדים HTML וכיום גם בניית אתר וורדפרס. הרעיון הוא לתת לבונה האתר כלים לבניית אתרים בצורות שונות.
במסגרת שני הקורסים הנ"ל לומד הסטודנט:

  • עבודה עם פלטפורומות של CSSו-ג'אבה סקריפט
  • התמצאות בתוכנות פלאש, אקשן סקריפט, פוטושופ, איליסטרטור ועוד
  • שיווק וקידום אתרים בגוגל וברשתות חברתיות
  • תכנות בסיסי ומתקדם (כולל PHP)
  • ועוד

מלבד העבודה מה שנראה עבודה טכנית בעיקר (דבר נכון למעשה לכל התחום של בניית אתרים) אזי שהתוצאות שמקבלים בסופו של דברים , הן מרתקות. באמצעות קורס בניית אתרים, תלמדו להכיר אתר עצמאי, חנות באינטרנט, פורטל, ובקורסים מתקדמים יותר אף תוכלו ללמוד להכיר אתרי אינטרנט למערכות של טלפונים סלולאריים וטאבלטים. מי יודע אולי אתם תמציאו את הפייסבוק הבא.


קורסים לבניית אתרים מובילים בישראל 

HACKERU- אחד מבתי הספר הראשונים בארץ לבניית אתרים. בית הספר עורך קורסים ברמות שונות לבניית אתרים. מלבד זאת הוא מבטיח לנרשמים אליו סטאז' בשכר בסטודיו של המכללה, מעניק קורס קידום אתרים מקיף, וכן עובד בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות אמריקאיות מובילות.

ג'ון ברייס – המכללה הגדולה והחשובה ביותר בישראל בתחום. המכללה עורכת קורס בניית אתרי אינטרנט באמצעות מערכת JOOMLA. מערכת קוד פתוח שמתאימה לבניית אתרים קטנים וגדולים. במסגרת הקורס מקבלים כלים לבניית אתרים, עיצוב אתרים , בניית מודולים שונים וכן השקת האתר.

מנטור –  עורכת קורס בניית תאירם שמתאים גם לגרפיקאים ומעצביפ שרוצים להתמחות בתחום. הקורס כולל היכרות עם HTML, עבודה עם פלאש, קידום אתרים ועוד.


5 דברים שמומלץ לדעת על קורס קידום אתרים

  • רוב המקומות נוהגים לקבל סטודנטים שיש להם ידע בסיסי במחשבים ורמה גבוהה באנגלית
  • מכל קורס תצאו גם עם תיק עבודות של אתרים אותם הקמתם במהלך הלימודים
  • ישנן מוסדות בהם תקבלו תעודת הסמכה של חברה גדולה , זה טוב לרזומה
  • הקורסים נמשכים בין חצי שנה לשנה
  • רוב הקורסים נלמדים בערב 

מעוניינים ללמוד בניית אתרים? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם, בינתיים אתם מוזמנים לקרוא כאן עוד מאמרים בנושא

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן